Blues, rock, alternatywne brzmienia podlane elektronicznym sosem – to wizytówka Welshly Arms. O tej kapeli będzie głośno.

Poznajcie Welshly Arms

Zadebiutowali dwa lata temu albumem Welshly Arms, na którym znalazło się 10 energetycznych, pełnych gitarowego szaleństwa kawałków. Od zmysłowego blues’owego grania po riffy, których nie powstydziłby się Royal Blood. Mają na swoim koncie jeszcze dwie wcześniejsze ep-ki: Welcome (2013) i Covers (2014)

Sam Getz (gitara/wokal) Brett Lindemann (klawisze), Jimmy Weaver (bas), Mikey Gould (perkusja), a także Bri oraz Jon Bryant (background wokal) pochodzą z Cleveland. W ich muzyce odnaleźć można wpływy Hendrixa, The Temptation, Otisa Reddinga czy Howlin Wolf. Dali się poznać amerykańskiej publiczności dzięki żywiołowym, pełnym pasji koncertom. Ich muzyka pojawiła się w serialu Sense 8 oraz w trailerze Hateful Eight Quentina Tarantino.

Za sprawą dwóch nowych nagrań grupa ma szanse wypłynąć na szerokie wody. Do energetycznej mieszanki, którą serwowali do tej pory doszły smaczne elektroniczne dodatki, czego efektem jest najnowszy kawałek Legendary.

Warto sprawdzić nie mniej przebojowy Bad Blood. Wygląda na to, że czeka nas nadchodząca fantastyczna płyta, którą Welshly Arms podbiją europejskie listy przebojów.

Zanim jednak pojawi się drugi krążek grupy, Welshly Arms uraczyło nas mini-albumem Legendary EP. Na płycie obok kultowego już tytułowego kawałka znajdziecie trzy nowe kompozycje. Przebojowy Who We Are, rytmiczny i bardziej gitarowy The Only oraz przesiąknięty brudnym bluesem Never Be The Same.

Welshly Arms wystąpią 24 września w warszawskiej Hydrozagadce. Koncert jest częścią ich europejskiej trasy koncertowej.

12 UK / London, Hoxton’s Bar and Kitchen
15 Germany / Gottingen, NDR Soundcheck Festival
16 Germany / Baden-Baden, SWR New Pop Festival
S17 Germany / Munich, Ampere
19 Germany / Frankfurt, Zoom
21 Germany / Hamburg, Docks (Reeperbahn Festival)
22 Germany / Cologne, Luxor
23 Germany / Berlin, Frannz Club
24 Poland / Warsaw, Hydrozagadka
26 Austria / Vienna, Grelle Forelle
27 Switzerland / Zurich, Mascotte
28 Italy / Milan, Serraglio

Facebook


Autor - Bisior

Na co dzień gada i gra na antenie MUZO.FM Czasem kiedy nie gada lubi coś napisać :).

Sprawdź inne artykuły Bisior
  • krzysiek3452

    Wsłuchuję w utwór „Legendary” już od paru ładnych miesięcy, nie do końca to taka nowość 🙂 Wszystko za sprawą tego –> https://www.youtube.com/watch?v=kwal30Qu35Q widoki + muzyka pięknie współgrają. Tak poznałem welshly arms i ich inne także wpadające w ucho utwory 🙂

    • Wiem, Legendary ukazało się już w ubiegłym roku i nic się spektakularnego nie wydarzyło. Dopiero teraz singiel został wznowiony i ma szansę dotrzeć do słuchaczy, dzięki zaangażowaniu wytwórni.

  • martynamarkowska767

    Świetna muzyka! Polecam jako czasoumilacz http://telemuza.pl/welshly-arms-legendary/