Gorillaz Ode to Idaho

Nowy kawałek Gorillaz Ode to Idaho. Zespół pracuje nad nową muzyką!

Podczas ostatniego koncertu Gorillaz w Seattle zespół zagrał zupełnie nową piosenkę Ode to Idaho. Wiemy, że Damon Albarn w czasie koncertowania pracuje nad nową płytą. Posłuchajcie Gorillaz Ode to Idaho!

Co prawda jakość materiału nie jest zadowalająca, bo pochodzi z koncertu, na którym tę piosenkę było można usyłyszeć po raz pierwszy. Gorillaz Ode to Idaho (tytuł nie jest oficjalny) znacznie odbiega od klimatu zaprezentowanego na ostatniej, energicznej płycie Humanz. Nowe dźwięki Gorillaz są bardziej spokojne i stonowane, przypominają solową płytą Damona Albarna z 2014 roku, niż ostatnie wydawnictwo zespołu.

Zaprezentowanie nowego kawałka wcale nie dziwi. Z wywiadu przeprowadzonego z Damonem Albarnem przez Q Magazine wiemy, że muzyk nie chce czekać kolejnych 7 lat na powrót i już pracuje nad nową muzyką. Informacja o nowym krążku budzi wspomnienia z The Fall. Był to album nagrany właśnie podczas trasy koncertowej promującej Plastic Beach.

Bardzo podoba mi się pomysł tworzenia nowej muzyki i grania jej na żywo prawie równocześnie. To będzie bardziej kompletne nagranie, niż The Fall, ale mam nadzieje, że równie spontaniczne.

Damon Albarn wypowiedział się również na temat trasy koncertowej. Zapewnił, że fani nie będą musieli długo czekać na następną. Jesteśmy też coraz bliżej do urzeczywistnienia marzeń Albarna o wykorzystywaniu zaawansowanej technologii na koncertach, czyt. hologramy wirtualnych muzyków już wkrótce.

Co myślicie o Gorillaz Ode to Idaho. Podoba Wam się nowy kierunek, który obrał zespół?