Mass Effect: Andromeda – nowy gameplay. Eksploracja i walka

Tak jak zostało to zapowiadane, na The Game Awards BioWare uraczyło nas nowym klipem rozgrywki z Mass Effect: Andromeda.

Czekacie na Mass Effect: Andromeda? W takim razie ten prawie 5-minutowy gameplay powinien Was zainteresować!

Narrator na początku opowiada nam trochę o samej grze. W Andromedzie wcielamy się w Pionieraelitarnego żołnierza, badacza i przewodnika, którego misją jest odnalezienie nowego domu dla ludzkości.

Każda planeta w galaktyce ma być zupełnie inna, każda ma mieć swoje własne problemy, niebezpieczeństwa… Swoją własną historię. Na odwiedzanym przez nas ciele niebieskim zobaczymy multum wrogich gangów, rywalizujących między sobą o każdy kawałek złomu.

Pierwszym wrzucającym się aspektem gry na udostępnionym wideo jest prześliczna grafika. Czasem popatrzymy na lokacje żywcem wyjęte z świata Star Wars, a czasem, tak jak w tym materiale, na piękne miejscówki przypominające Madagaskar z Uncharted 4: Kres Złodzieja. Muzyka przygrywająca przez cały krótki filmik również jest niczego sobie. O oprawę audiowizualną na pewno nie będziemy musieli się martwić!

Poza eksploracją w pojeździe Nomad, zaprezentowano nam również system walki. Wydaje się być bardziej dynamiczny niż ten z poprzednich części.

Co mi się nie podoba? BioWare musi coś zrobić przed premierą z animacjami twarzy, bo wyglądają one naprawdę koszmarnie. Obawiam się też, że Mass Effect: Andromeda będzie nastawione za bardzo na walkę i powtarzającą się eksplorację, zamiast na fabułę.

Zapraszamy do oglądania 🙂

Premiera Andromedy zaplanowana jest na wiosnę 2017. W nowego Mass Effecta pograją posiadacze PC, PlayStation 4 i Xboxa One.